Gıda Sektörü

Bütün gelişmiş ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de gıda konularında öngörülen temel ilke; tüketicinin sağlıklı ve nitelikli gıdalarla beslenerek, gerek hastalık etmenlerinden ve gerekse yeterli ve dengeli beslenme yönünden sağlığının korunması ve gıda alımında aldatılmasının önlenmesidir. Gıda hijyeni, tarladan soframıza kadar uzanan süre içerisinde canlıların sağlığı ile ilgili bütün olumsuz kriterlerin olumlu hale getirilmesi için yapılan işlemlerdir. Canlıların fizyolojik ve zihinsel gelişimlerini sürdürebilmek için beslenmeye gereksinimleri vardır. Beslenme işlevini yerine getirebilmek, çeşitli besin öğelerini içeren gıdaların yeterli ve dengeli alınmasıyla olanaklıdır. Tüketicilerin sağlık ve kalite beklentilerini karşılayan gıda, güvenli gıdadır. Güvenilir gıdanın elde edilmesine yönelik; gıda hammaddesinin işletmeye girmesinden başlayarak ürün elde edilmesi aşamasına kadar ki üretim zincirine ürüne çeşitli kaynaklardan mikroorganizma kontaminasyonu söz konusudur. Mikroorganizma uygun ortamlarda hızla üreyerek üründe istenmeyen değişikliklere yol açabilmektedir. 

Bu alanda kullanılan ürün grupları Mutfak hijyen ürünleri, El dezenfektanı, yüzey hijyen ürünlerini içeren Gıda Hijyeni ve Kişisel Hijyen grubu ürünleri.

Üretilen gıdaların güvenilir olabilmesi için güvenilir, etkili, temizlik ve sanitasyon ürünleri kullanılması gerekmektedir. 
 
Pevasan, Gıda işletmeleri ve Endüstriyel mutfaklarda açık alan, kapalı alan (CIP) ve personel hijyeni ürünleriyle güvenli temizlik ve hijyen standardının oluşturulmasını sağlar.